Mediálny obsah a dátový hosting

Problém:

Zabezpečenie hostingu a distribúcie mediálneho obsahu

Aplikované Riešenia BENESTRA:

Virtual Hosting, Datacentrum, Data Storage, Backup

Výsledok:

Zníženie prevádzkových nákaldov na minimum, lepší používateľský komfort

Pôsobnosť Zákazníka:

Informácie a komunikácie, mediálny a zábavný priemysel

 

„S riešením od spoločnosti BENESTRA dokážu naši zákazníci ľahko navýšiť dátový priestor, pripojiť ďalšie servery alebo odstrániť nepotrebné zdroje.“  produktový manažér BENESTRA

Základné Predpoklady

Či už ponúkate on-line mediálny obsah, poskytujete informácie na webe, alebo využívate databázy, vaším cieľom bude vždy:
 • dosiahnutie čo najvyššej flexibility a najrýchlejšej škálovateľnosti
 • kontrola prevádzkových nákladov
 • rýchle vybavenie požiadaviek všetkých zákazníkov
Dynamický rozvoj firiem vyžaduje vytváranie takých portfólií výpočtových zdrojov, ktoré dokážu pružne zareagovať na akékoľvek zmeny. Zvyčajne to vedie k  vysoko neefektívnemu využívaniu kapacít zdrojov. Napríklad výpočtové zdroje serverov využívajú v priemere iba 20 % nainštalovanej kapacity.
 

Výzvy

Implementácia firemných IT aplikácií vyžaduje vysokú odbornosť a profesionalitu. Okrem toho, že sa vaša firma spolieha na výpočtové zdroje, musí navyše ešte vyriešiť:
 • problémy so škálovateľnosťou IT infraštruktúry, ktorá sa vzťahuje na meniace sa nároky firemných procesov
 • bezpečnosť dát, aktualizáciu a obnovu
 • kontinuitu podnikania
Všetko, na čom v konečnej fáze vždy záleží, je rozpočet. Svoje obchodné ciele dosiahnete iba za predpokladu, že si vyberiete najúčinnejšie komponenty pre konkrétnu aplikáciu.
 


Výsledok

 • Najefektívnejšie využitie a kontrola počítačových zdrojov
 • Škálovateľné a rýchlo alokovateľné zdroje
 • Výnimočná odolnosť
 • Plne redundantné prostredie s vysokou dostupnosťou
 • Nonstop dohľad (24×7×365)

 

Riešenie

Koncept spoločnosti BENESTRA zaisťuje škálovateľné počítačové prostredia zložené z menších, štandardných komponentov. Umožňujú prípravu presného výkonu platformy tak, aby vyhovovala firemným potrebám a  zároveň sa vyhla pevne daným a neflexibilným fyzickým serverovým jednotkám. Riešenie Virtual Hosting spolu s ponukou dátového úložiska a s využitím profesionálnych služieb poskytuje všetkým firemným zákazníkom nielen rýchly, ale aj dostatočne škálovateľný balíček produktov výpočtových zdrojov formou služieb.

V prípade regulačných alebo akýchkoľvek špecifických nárokov, keď potrebujete využiť konkrétny fyzický server, zaistí služba Dedicated Hosting databázam alebo aplikáciám najvyšší výkon pri pripojení k virtuálnemu prostrediu.

Ľahko rozšíriteľné úložisko ponúka jedinečnú možnosť ukladania a správy kľúčových dát. A na bezpečné uchovávanie dát je pre istotu pripravené riešenie na zálohovanie.

Tieto riešenia vám umožňujú výber, alokáciu a premiestnenie výpočtových zdrojov kedykoľvek a kdekoľvek podľa vašich potrieb.
Skúsenosti spoločnosti BENESTRA v oblasti dátových centier a služieb IaaS (infraštruktúra ako služba) zaručujú najvyšší stupeň dostupnosti, podpory a profesionálnych služieb.Riešenie BENESTRA:

Virtual Hosting – maximálna škálovateľnosť a flexibilita. Zaplatíte iba za služby, ktoré skutočne využijete
Dedicated Hosting – ponúka najvyšší výkon pre databázy alebo aplikácie v tradičnej aj virtualizovanej architektúre
Storage – flexibilné a ľahko nastaviteľné úložisko dát pre firemné aplikácie
Backup – špeciálne navrhnuté riešenie na zabezpečenie a zaistenie kontinuity firemných dát bez ohľadu na to, kde sú umiestnené
 


Stiahnite si toto riešenie v PDF